Svenska ADB Klubbens årsmöte
Datum: 2020-04-25 till 2020-04-26
Plats: Herrfallet, Arboga

Under lördagen, den 25 april, kommer det vara KM i viltspår samt “avelskonferens” med Mattias Lindholm på förmiddagen. Mattias vill gärna ha input från er medlemmar vad som bör diskuteras. Förslag på punkter skickas till mattias(a)adbklubben.se. Svenska Schweisshundklubben har årsmöte klockan 13.00 enligt information från deras tidning. Svenska ADB Klubbens årsmöte kommer vara efter Svenska Schweisshundklubbens årsmöte. På lördagskvällen är det gemensam middag.

Under söndagen, den 26 april, arrangeras specialutställning för alla tre raser, Alpenländische Dachsbracke, Bayersk Viltspårhund och Hannoveransk Viltspårhund.

Mer info om tider och anmälan till KM-spår kommer senarse.

Motioner till årsmötet ska vara ordförande tillhanda senast 2020-02-28.