KM kommer anordnas 5:e april för ADB-klubbens medlemmar. Det finns 15 platser och först till kvarn gäller (anmäld och betald). Platsen är Mamima Jakt. Anmälningsavgiften är 900kr. Vinnaren får förutom äran ett diplom och pokal på årsmötet. Startordningen lottas på plats kl 0845. Ev eftersläntrare och löpande tik får plats i slutet.

Anmälan görs till fasantorpedens@bredband.net, i den skall ert och hundens fullständiga namn finnas med samt telefonnummer. Frågor skickas till mailen eller 0703962724 . Anmälningsavgiften skickas till ADB-klubben på BG 5241-4323. Alternativt swish 1236203590. Märk betalningen med Namn och KM hägn 2020

Får ni inte svar att anmälan är mottagen inom 48 timmar så försök igen. Vid avhopp innan 16 mars återbetalas startavgiften.

Det finns även möjlighet för intresserade som kommer och tittar men som inte vill vara med på KM eller om man är med på KM och har annan hund som man vill träna, att släppa i annat hägn, anmälan till detta görs till samma mail som ovan. Vill man både träna och vara med på KM med samma hund kostar det 1500:-